Czarny poniedziałek - 3 października 2016r.

2016-09-30 08:26

W związku z licznymi pytaniami nauczycielek, czy mogą skorzystać z tzw. urlopu na żądanie w poniedziałek, 3 października informujemy, że zgodnie z prawem, nie ma takiej możliwości. Nauczyciele nie mają bowiem prawa do urlopu na żądanie.

Społeczny komitet inicjacyjny ogłosił na Facebooku jednodniową akcję ostrzegawczą - Ogólnopolski Strajk Kobiet. „3 października nie idźcie do pracy albo na uczelnię. Skorzystajcie z urlopu na żądanie, z dnia wolnego na opiekę nad dzieckiem. Zamknijcie prowadzone punkty usługowe" - wzywa na Facebooku  komitet, składający się z osób, które nie zgadzają się na zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych. W ubiegłym tygodniu posłowie odrzucili projekt liberalizujący usuwanie ciąży. Natomiast do dalszych prac skierowali projekt całkowicie zakazujący aborcji.

Dla tych, którzy nie mogą skorzystać z „urlopu na żądanie” 3 października, organizatorzy Strajku Kobiet proponują inne formy protestu.

- Spotykamy się w gronie kobiecym. Wybieramy się na spacer, zapełniamy miejsca publiczne ubrane na czarno. Robimy coś pożytecznego - oddajemy krew, jedziemy wyprowadzić psy w schronisku, robimy zbiórkę rzeczową. Protesty w różnych miastach kończymy o 18, czyli godzinie K. Wszyscy jednocześnie, z przytupem – informują organizatorzy Strajku Kobiet.

Źródło: www.znp.edu.pl