Sekcja Emerytów i Rencistów

W związku ze stanem zagrożenia zdrowia Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów wstrzymuje spotkania członków Sekcji - do odwołania

 

 

      Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów Łódź - Bałuty powstała jako pierwsza w Łodzi w dn. 28 stycznia 1965r., a oficjalną działalność rozpoczęła w marcu tego roku. Na początku działalności liczyła 160 członków, w 1979r. już 754, a obecnie (2012r.) 229.

     W czerwcu 1992r. Zarząd Główny ZNP w Warszawie nadał Sekcji, jako jedynej w Okręgu Łódzkim, Złotą Odznakę ZNP. W roku 2006 do Sekcji Bałuckiej dołączyła liczna grupa członków Sekcji Emerytów ze zlikwidowanego Oddziału Łódzkiego Szkół Zawodowych.

     Spotkania członków odbywają się dwa razy w miesiącu, w pierwszy czwartek po pierwszym i w pierwszy czwartek po piętnastym każdego miesiąca o godz. 14.00. Każde spotkanie przy herbatce upływa w miłej atmosferze, wśród kolegów i koleżanek z lat pracy, odżywają wspomnienia i nikt nie czuje sie samotny. Zarzad Sekcji organizuje dla członków wycieczki jednodniowe i kilkudniowe, spotkania wigilijne i wielkanocne, z okazji Dnia Edukacji Narodowej czy świat narodowych. Zaprasza uczniów pobliskich szkół i przedszkoli na spotkania członków Sekcji.

     Zachęcamy wszystkich pracowników oświaty przechodzących na emeryturę do zapisywania się w szeregi członków Sekcji. Warto przedłużyć swoją aktywność, rozwijać uzdolnienia i pasje, czuć się potrzebnym i docenianym.

przewodniczaca Oddziałowej Sekcji EiR

Krystyna Rybarczyk