Petycja do Prezydenta RP ws. referendum szkolnego

2017-05-29 10:03

25 maja przedstawiciele Komitetu Referendalnego - Sławomir Broniarz i Dorota Łoboda - złożą na ręce Andrzeja Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, petycję skierowaną do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z wnioskiem o wsparcie referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy edukacji.

Spotkanie odbędzie się o godz. 15.00 w Kancelarii Prezydenta RP przy ul. Wiejskiej 10 (sala 118).

- Panie Prezydencie, podejmując w ostatnim czasie inicjatywę referendalną powiedział Pan, iż „istotą idei referendum jest spojrzenie w przyszłość”. Edukacja oraz system kształcenia są niewątpliwie istotną kwestią dla przyszłości społeczeństwa, a niemalże milion podpisów, złożonych pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. reformy edukacji, stanowi świadectwo tego znaczenia – czytamy w petycji. - Kilka dni temu powiedział Pan, że „Polska nie jest Polską elit, tylko jest Rzecząpospolitą Polską, państwem Polaków, państwem zwykłych ludzi”. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy ponad 910 tysięcy zwykłych Polaków i Polek - matek i ojców, babć i dziadków, nauczycieli i nauczycielek - wyraziło poparcie dla idei przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji. Rodzice i nauczyciele obawiają się o przyszłość dzieci. Nie godzą się na chaos, na nieprzygotowane podstawy programowe i podręczniki, na edukacyjny eksperyment od środka cyklu nauczania a nie od pierwszej klasy, na skrócenie o rok kształcenia ogólnego, na gorsze szanse dzieci z terenów wiejskich. Tego chaosu nie było ani w Pana wyborczym programie, ani w programie PiS.

- Mając na uwadze społeczne poparcie, jakim cieszy się referendum szkolne, po raz kolejny zwracamy się do Pana z apelem o zarządzenie ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji, dającego możliwość poddania tej ważnej kwestii społecznej pod ocenę zwykłych ludzi – napisali w petycji Sławomir Broniarz i Dorota Łoboda.

Źródło: www.znp.edu.pl